Otel Temizliği

Otel Temizliği

Otel Temizliği

Nev Kurumsal Temizlik Personeli kat arabasını uygun şeklide hazırlayarak temizlik yapılacak odanın önünde uygun bir yere koyar. Kat arabası hiç bir şekilde odaya alınmaz, sadece temizlik için gerekli malzeme, ekipman ve ürünler odaya alınır. Temizliğe başlamadan önce disposable eldivenler takılır. Temizlik görevlisi, odanın durumuna göre maske ve önlük kullanmak zorundadır. İnfekte oda temizliği, günlük cam temizliği günlük oda temizliği işleyişine göre temizlenir.(Tüm ürünler dezenfektanlı olmalıdır. Çok özel durumlarda bölüm sorumlusunun önerdiği ürünler kullanılmalıdır.)

Kat ve oda temizliğinde periyodik olarak temizlenecek olan perde çarşaf vs. infekte torbalarına konularak dezenfekte edilmesi için çamaşırhaneye gönderilir. Zemini, zeminin niteliğine uygun ilgili temizlik işleyişine uygun bir şekilde temizlenir. İnfekte odada gerekli temizlik yapıldıktan sonra kullanılan malzemeler ve ekipmanlar odadan çıkmadan önce dezenfektanlı solüsyonla yıkanmış bezle silinir ve kat arabasına alınır. Temizlik görevlisi temizlik sırasında kullandığı önlük, disposable maske, disposable eldiveni hastane/sağlık/otel birimi tarafından belirlenen kapaklı konteynıra atmalıdır. Kat arabası kat ofisine götürülerek vakit kaybetmeden dezenfektanlı ürünle temizlenir. İnfekte odada kullanılan tüm malzemeler ( temizlik bezleri, pedler, moplar) dezenfekte edilmesi için çamaşırhaneye gönderilir. Eller, el yıkama ve eldiven kullanma işlemine göre uygun şekilde yıkanır.

Nev Kurumsal Temizlik Hizmetleri, temizlik ve hijyenin giderek daha bir önem kazandığı günümüzde, otel, motel temizliği konularında hizmet sunmaktadır.